Debata w SP2 Ząbki

odbyła się dnia 26 kwietnia 2018 roku. Tematem przewodnim debaty były „Miejsca pamięci narodowej na Mazowszu”.
W debacie udział wzięli: profesor Jan Żaryn – Senator RP, Mirosław Sobiecki – Komendant Związku Strzeleckiego z Ząbek (historyk, pasjonat historii Ząbek) oraz zaproszeni goście i organizatorzy, którzy zasiedli w jury konkursu.
W debacie uczestniczyli Zbigniew Cierpisz – wice burmistrz Warszawa Praga Północ, Paweł Poboży – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół i Placówek Edukacyjnych Miasta Ząbki, radni powiatowi – Małgorzata Zyśk, Sławomir Pisarczyk i Adam Jaczewski oraz dyrektorzy szkół biorących udział w konkursie.

Po debacie przeprowadzono konkurs wiedzy historycznej w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
Lista zwycięzców:

  • I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Katolicka, im. Ks. J. Twardowskiego w Ząbkach w składzie: Kot Mikołaj, Jakubowski Karol, Gorczyński Michał.
  • II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, im. F. Kleberga w Ząbkach w składzie: Pabiasz Wiktor, Gumienna Martyna, Kołatek Karolina, Predi Mateusz, Olęcki Maciej, Bożęcka Aleksandra.
  • II miejsce (równorzędne) zajęła również Szkoła Podstawowa nr 3, im. Małego Powstańca w Ząbkach w składzie: Żak Kamil, Jagielak Karolina, Gombarczyk Karolina, Ziemka Miłosz, Jagielak Karol, Pawluczyk Dawid.
  • III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, im. J. Kochanowskiego w Ząbkach, w składzie: Bogusz Weronika, Kucharczyk Oliwia, Ryciuk Julia.

W rywalizacji indywidualnej:

  • I miejsce Bogusz Weronika SP2 Ząbki
  • I miejsce równoległe: Ryciuk Julia SP 2 Ząbki
  • II miejsce Gorczyński Michał SP im. Ks. J. Twardowskiego

W indywidualnej rywalizacji oddziałów gimnazjalnych:

  • I miejsce Grabowski Józef SP 2 Ząbki
  • II miejsce Bożęcka Magdalena SP2 Ząbki
  • III miejsce Drapata Anastazja SP1 Ząbki.

 

Prezentacje prac

W II części II etapu Konkursu przeprowadzono prezentacje prac wirtualnych umieszczanych w „Wirtualnych Zeszytach Historycznych”.
Prezentacja odbyła się 28 maja 2018 roku w VIII Liceum Władysława IV na Pradze w Warszawie.
Prace przygotowane przez poszczególne zespoły prezentowano na ekranie prezentacyjnym.
Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach:

W kategorii szkoły podstawowe:

  • I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kochanowskiego w składzie: Melania Gałązka, Natalia Tomczuk, Justyna Żelazowska pod kierunkiem Elżbiety Gaworek i Jolanty Tomczuk
  • II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Twardowskiego w Ząbkach, w składzie: Wojciech Pukla, Jan Kot, Michał Gorczyński pod kierunkiem Moniki Budelewskiej-Zdun
  • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. F. Kleberga w Ząbkach, w składzie: Jakub Romański, Tymoteusz Walerzak, Mateusz Predi pod kierunkiem Renaty Boryka-Kwapisz i Katarzyna Pasierb.

W kategorii szkoły gimnazjalne i licea:

  • I miejsce VIII Liceum Ogólnokształcące, im. Władysława IV w Warszawie, w składzie: Natalia Wilczyńska pod kierunkiem Mariusza Włodarczyka
  • II miejsce SP1 Ząbki Gimnazjum, w składzie: Damian Zieliński, Krzysztof Zadrożny, Łukasz Gręda
  • III miejsce SP2 w Ząbkach Gimnazjum, w składzie: Magdalena Bożęcka, Anna Więckowska pod kierunkiem Doroty Bisialskiej.

Uroczystość uświetniła wypowiedź wstępna Ks. Biskupa Marka Solarczyka oraz występ chóru szkolnego gospodarzy, oraz solistów SP2 im. J. Kochanowskiego w Ząbkach.

Uroczystość odbyła się pod patronatem „Niepodległa”.

Na Konkurs prezentacji „Wirtualnych Zeszytów Historycznych” przybyli zacni goście:
Piotr Uściński – Poseł na Sejm RP.
Adam Łosan – wice Starosta Powiatu Wołomińskiego
Zbigniew Cierplisz – wice Burmistrz dzielnicy Praca Północ
Radni Powiatu Wołomińskiego – Małgorzata Zyśk i Sławomir Pisarczyk
Paweł Poboży – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół i Placówek Edukacyjno – Wychowawczych miasta Ząbki
Małgorzata Dąbrowska – dyrektor VIII Liceum im. Władysława IV w Warszawie
Agnieszka Piskorek – dyrektor SP1 w Ząbkach
Mariusz Włodarczyk – wice dyrektor Liceum im. Władysława IV
Włodzimierz Siess –naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dzielnicy Praga Północ
oraz  uczestnicy projektu, nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych.

 

Patronat konkursu

Projekt współfinansowany z zadania publicznego Powiatu Wołomińskiego – Nr umowy 132.2018.
Konkursowi patronatu i wsparcia organizacyjnego udzielili:

 

Ikony patronatów konkursu 2018